טום וג'רי ועוד – כוכבי הילדות בדמות החתול

טום וג'רי, גארפילד ועוד… החתול ידוע כחיה מפורסמת ועקב פרסומו הוא מופיע בסיפורים, סדרות וסרטים שונים כגון:

טום וג'רי

סדרת סרטי אנימציה קצרים שנוצרו בשנות הארבעים ומשודרים עד היום, כמה מסרטים אלו אפילו זכו באוסקר. הסרטונים מספרים על החתול טום שרודף אחרי העכבר ג'רי ללא הצלחה.

החתול במגפיים

באגדת עם אירופאית אשר לראשונה פורסמה במאה ה16 מסופר על טוחן זקן שהוריש לכל אחד מילדיו משהו אחר, לראשון את תחנת הקמח, לשני חמור ולשלישי חתול. הילד השלישי התעצב שהירושה שהוא קיבל הייתה רק חתול אך עד מהרה גילה כי החתול יודע לדבר, וכך החתול החל לעזור לבעליו בדרכים שונות. בתמורה הילד קנה לחתול מגפיים. לבסוף החתול עזר לילד להינשא לבת המלך.

גארפילד

רצועת קומיקס המתארת את חייו של חתול בשם גארפילד אשר מתאפיין בתכונות אנושיות כמו עצלנות רעבתנות וחיבה רבה ללזניה. הפעם הראשונה בה הופיעה דמותו של גארפילד ברצועת קומיקס היא ב19 ביוני 1978. בכל רצועת קומיקס רואים סיפור קצר ומצחיק על חייו של גארפילד.

 

חתולים בצמרת

סרט אנימציה משנת 1970 של חברת וולט דיסני. הסרט מספר על חתולים שגרים אצל גברת מבוגרת ועשירה שרוצה להוריש להם את הונה, לאחר שמשרתה מגלה את זה הוא מתעצבן ומשאיר אותם מתחת לגשר ברחובות פריז. למזלם מוצא אותם חתול רחוב נחמד שעוזר להם לשרוד ברחוב ובעזרת חבריו מחזר אותם הביתה. בסוף הסרט הגברת החליטה לאמץ גם את החתול רחוב שעזר להם לחזור הביתה ובנוסף פותחת בביתה בית מחסה לכל חתולי פריז.

פוקימון

אחת הדמויות הראשיות בסדרת הטלוויזיה המצליחה והמפורסמת פוקימון הוא החתול של צוות רוקט. זהו הצוות של הנבלים של הסדרה שבנוי משלושה חברים עיקריים – ג'ייסי, ג'יימס ומיאו. ג'ייסי וג'יימס הם בן ובת אשר מטרתם היא לתפוס את הפוקימון של הדמות הראשית. מי שעוזר להם הוא הפוקימון הנאמן שלהם מיאו – פוקימון חתול שיכול לדבר, אחד משני הפוקימונים היחידים שיכולים לדבר, במהלך הסדרה בכל פעם כשהצוות מובס הם עפים כל פעם מחדש לשמיים ומשאירים אחריהם רק סימן של ניצנוץ.