כלמידיה ואיידס אצל החתול

כלמידיה, חתלתלת ואפילו איידס, מחלותיו של החתול

חתלתלת

לפני כמה שנים חתלתלת הייתה גורם המוות הנפוץ ביותר אצל גורי חתולים וחתלתולים קטנים.
חתלתלת היא מחלה נגיפית קשה מאוד הפוגעת בחתולים הנגיף מועבר באמצעות נוזלי גוף נגועים ופוגע בספיגה ובעיכול תוך פגיעה במערכת החיסונית. אפשר לדעת שהחתול חולה בחתלתלת כאשר הוא סובל משלשול מימי ודמי, הייבשות, חולשה ועוד… המחלה נפוצה בעיקר אצל גורים שלא קיבלו חיסון וסיכונם למות גבוהה.

כלמידיה, קליצ'י והרפס

אלו הם מחלות הפוגעות בדרכי הנשימה העליונים והסינוסים ומשפיעות על איזור האף והפה המחלות מועברות על ידי מגע של החתול בהפרשות עיניו ובאפו כשהוא נגוע. צורת הטיפול מתמקדת בלשנות את סביבת לסביבה נקייה יותר ולהקפיד על אכילתו ושתייתו של החתול ואפילו בטיפול באנטיביוטיקה. רוב החתולים שנדבקו במחלה נשאו אותה לשארית חייהם.

סוכרת אצל חתולים

המחלה פוגעת בחתולים שלא יכולים לווסת את רמת הסוכר בדם בין התסמינים צמא, אובדן משקל, השמנת יתר ועוד… כמו אצל בני האדם אצל החתולים המבוגרים הסיכוי לחלות גבוה יותר. הטיפול מתבצע על ידי שינוי לתזונה מיוחדת ושימוש באינסולין בנוסף הם חייבים להישאר בבית כדי לא לאכול דברים שמעלים את רמת הסוכר בדמו ומסכנים את בריאותו.

איידס של חתולים (FIV)

מחלה שנגרמת על ידי וירוס ועוברת דרך פצעים פתוחים כמו נשיכות של חתולי רחוב, בין התסמינים דלקת כרונית בדרכי הנשימה, פגיעה בחניכיים ובשיניים ולבסוף יכולה לגרום למוות כתוצאה מזיהום. הטיפול הוא סימפטומי ותומך והחתולים צריכים להישאר בבית רחוק מחתולים אחרים.

טוקסופלזמוזיס

מחלה טפילית שגם בני אדם יכולים להידבק ממנה הטפיל ימצא במעיים ויגרום שלשול, קשיי נשימה, חום, אנמיה ופגיעה במערכת העצבים. אפשר לטפל במחלה על ידי תרופות וטיפול, לרוב אין למחלה סימנים שנראים לעין. ההדבקה יכולה לקרות רק ממגע ישיר של פה עם צואת החתול אפשר להידבק במחלה על ידי אכילת בשר שלא בושל טוב או ירקות שלא נשטפו טוב, המחלה מסוכנת לאנשים שהמערכת החיסונית שלהם חלשה, לנשים בהיריון ויכולה לגרום להפלה. כדי לנסות למנוע הידבקות יש להשתמש בכפפות בזמן השלכת צואת החתול ולאחר מכן לרחוץ את הידיים טוב טוב.