לגלות את תכלית הקיום

בעידן הפוסט מודרני בו אנו חיים, מתעוררות שאלות מהותיות בליבם של יותר ויותר אנשים. שאלות עמוקות על מהות החיים. למה חיים? מה התכלית?  מדוע הכל מתנהל בצורה מסוימת ולא אחרת? ועוד שאלות רבות ונוקבות.

עם השאלות מגיעות גם התשובות. היום יותר מתמיד, ניתן לגלות את התשובות לשאלות הנוקבות הללו ולהגיע למימוש התכלית בקלות. המפתח להשגה זו טמון בחכמת הקבלה העתיקה. מקובלים הם אנשים שהתעלו מעל העולם החומרי אל מודעות עליונה יותר, עמוקה יותר, אשר חושפת בפניהם את מערכת ההפעלה לכל המציאות. מקובל הוא מי שמבין את הקשרים בין האלמנטים השונים בבריאה, את הסיבות לתוצאות, ואת תכלית החיים. הוא רואה את פנימיות הדברים מבעד לקליפה החיצונית ומרגיש את הכוחות הפועלים מתחת לפני השטח אשר מניעים כל דומם, צומח, חי ומדבר.

המקובלים כתבו ספרים על ההשגות שלהם והותירו לנו הוראות שאם נמלא אותן, נוכל גם אנחנו לגלות את התפיסה העליונה במודעות שלנו. הספרים נכתבו ממרום התפיסה של המקובלים ולכן אינם מובנים למי שלא שותף לאותה התפיסה. לכן, השימוש שלנו בספרי הקבלה הוא לשם סגולה. בעת הקריאה והעיסוק בחכמת הקבלה אנו מושכים על עצמנו כוח שמעורר אותנו ומשנה אותנו באופן שנוכל גם אנחנו להתחבר לתפיסה העליונה מתוכה הם כותבים.

בארגון קבלה לעם, עוסקים בלימוד חכמת הקבלה בהצלחה רבה כבר למעלה מעשרים שנים. אנשים רבים אשר מחפשים תשובות לשאלות מהותיות, מתחברים לעוצמה של חכמת הקבלה. הסיבה שבימינו יותר ויותר אנשים מתעוררים ושואלים על מהות החיים היא האגו שמניע כל אחד ואחת מאתנו ואת כולנו יחד ומביא אותנו שלב אחר שלב אל עבר התכלית שלנו.

אגו, מספרים המורים מבית קבלה לעם, הוא הרצון שלנו ליהנות על חשבון הזולת. בעבר, בני האדם היו מסופקים אם היה להם די אוכל, שתייה ומחסה. היום הריקנות, הדיכאון והחומריות הגיעו לממדי ענק והאדם כבר לא יודע מה לעשות כדי להרגיש ולו רגע קט של מילוי. מקובלים מספרים כי הסיבה לכך היא שהאגו גדל והגיע לנקודה קריטית בהתפתחותו, וכי הגיעה העת לתיקון. אותו תיקון המוזכר בכל ספרי הקבלה עוסק בהפיכת האדם מיצור אגואיסט מוחלט לאדם שיודע לאהוב ולהרגיש את זולתו.