חתולים זאת משפחה

משפחתם של החתולים היא משפחה רחבת ידיים, בואו ונכיר כמה חתולים קצת יותר לעומק

רק רגע! לפני שנתחיל להרחיב על משפחת החתולים, אם תרצו למצוא מידע על החתול עצמו תוכלו לקרוא עליו כאן 

אריה

האריה הוא חיה ממשפחת החתולים ומוכר כמלך החיות, וכמו חתולים נוספים הוא טורף, ונחשב לטורף החזק ביותר בטבע. הוא מאופיין בשיניו החזקות, בטפריו המאיימים, בכוחו הרב וברעמתו הגדולה, אל האריה מיוחס
אפיון של אומץ כמו האמרה הידועה "אמיץ כאריה". האריה נפוץ בעיקר ביבשת אפריקה ובהודו, האריה ניזון מחיות אוכלות עשב ופגרים, למרות שהאריה הוא מלך החיות הוא ישן כ20 שעות ביממה ופחות מתעסק במהלך הציד, מי שכן צד זו אשתו של האריה הלביאה.

ברדלס/ צ'יטה

גם הברדלס שייך למשפחת החתולים מסוג פנתר. הברדלס נראה כמו חתול גדול שצבעו הוא צהוב עם נקודות שחורות על גופו, גם הוא טורף כמו משפחתו וניזון מחיות קטנות וגדולות כאחד. הוא תופס את הטרף במהירות ועל ידי נשיכה בצוואר הוא חונק והורג אותו, בנוסף הברדלס הוא החיה המהירה ביותר על היבשה ותוך שניות יכול להאיץ למהירות של 60 קמ"ש ואף להגיע למהירות של 120 קמ"ש.

יגואר

היגואר משתייך גם הוא למשפחת החתולים מסוג פנתר והטורף השלישי בגודלו אחרי האריה והטיגריס. גופו חזק וחסון והוא החתול החזק ביותר בחצי הכדור המערבי. הוא נפוץ כיום בארצות הברית, מרכז אמריקה ועד פטגוניה שבאמריקה הדרומית. מקום הגידול האהוב עליו הוא הג'ונגל, הוא חי את חייו לבד למעט עונת הרבייה. הוא לא בררן לגבי טרפו, הוא עוקב ואורב לו ולא רץ וצד אותו כמו חבריו למשפחה, בנוסף הוא טורף על המאזן את סביבתו האקולוגית בה הוא חי, נשיכתו חזקה מאוד ויכולה לשבור שריונות חזקים. שיטת ההרג שלו היא שונה ומבוססת על נשיכת ראשו של הקרבן וגורמת לפגיעה מוחית קטלנית שהורגת, היגואר נמצא בסכנת הכחדה ונמצא בנספח הראשון של אמנת וושינגטון לחיות מוגנות.

טיגריס

גם הטיגריס שייך למשפחת החתולים והוא טורף רב עוצמה החי בדרום מזרח אסיה, הוא הגדול ביותר מסוג פנתר ויכול להגיע למשקל של 225 קילו, הוא מאופיין בפסיו האנכיים שעוזרים לו בהסוואה בעשב הגבוה שבאזור מחייתו. הטיגריס מהיר מאוד ויכול לטפס על עצים.
הוא אורב לטרפו ליד מקורות המים שמהם הם שותים ותוקף אותם על ידי שבירת מפרקתם, לאחר שהוא הורג את טרפו הוא לוקח אותו לצד ואוכל אותו ללא הפרעה.